Moderní architektura má nový trend! Zimní zahrady se vrací

Posted in Dům a zahrada

zimní zahraddy

Zajímá vás, jak vypadali první zimní zahrady a v čem se lišily od těch, co se nyní staví jako součást rodinných domů? Tak to je tento článek pro vás.


Pomeranče jako symbol bohatství
Prvním zimním zahradám z doby baroka se říkalo oranžérie a to právě proto, že si v nich majitelé domů často pěstovali pomeranče. Respektive za ně zaplatili a platili služebným, často jedné specializované služebné, aby se starala o oranžérii.

Proč zrovna pomeranče a k čemu jim zimní zahrada byla? Pomeranče se totiž v té době hlavně dovážely z teplých krajit a bylo velmi těžké je pěstovat ve velkém, proto jen bohatí si mohli dovolit mít na ně vlastní skleník a produkovat je. V těchto sklenících připojených k obydlí často pořádali bankety a dýchánky a další společenské akce.

V dnešní době mizí rostliny. Většinou
Zimní zahrady připojované k rodinným domům v dnešní době mají rozdíl nejen v účelu stavby, vybavení, ale také použitých materiálech. Pojďme si tyto tři body přiblížit.

Účel
Zimní zahrady se často staví za účelem přidání odpočinkového, či společenského prostoru, což může působit stejně jako historický, ale často v něm odpočívá rodina a používá ji denně, ne jen v případě oslav, kde ukazují své bohatství skrze pomeranče.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit