Nášlapná deska pro průmyslovou podlahu

Posted in Zakázková výroba

Průmyslové betonové podlahy čelí dnes a denně velmi těžkému zatížení, občas i většímu, na který jsou konstruovány. Při konstruování se proto na závěr pokládá speciální odolní vrstva, které se neřekne jinak než nášlapná. A právě o té se dnes pobavíme.

průmyslové betonové podlahy

Jak by asi vypadal čistý beton na podlaze. Shodneme se, že velmi fádně a zároveň by neplnil, to, co plnit zaručeně má. Za tímto účelem se závěrečný povrch podlahy opatřuje speciální vrstvou. Ta je vyrobena hned z několika materiálů a mají tyto vlastnosti:

  • bezprašnost,
  • odolnost proti otěru,
  • omyvatelnost,
  • a jiné...

Vybíráme-li novou podlahu, měli bychom vybrat ten správný povrch nášlapné vrstvy. Nyní se podíváme, jaké možnosti máme.

1. Epoxidové a polyuretanové materiály

Epoxid je pryskyřice, která našla své využití v oblasti lepidel a nátěrových hmot. Výhodou těchto materiálů je extrémní tvrdost a odolnost vůči zátěži vysokou hmotností a otěru. Právě proto jsou jednou z nejpoužívanějších variant pro průmyslové podlahy. Naopak polyuretanové materiály jsou obecně pružnější, ale ne tak odolné v porovnání s epoxidem. Sáhnout bychom po nich měli hlavně v případech, kdy je podlaha vystavena oděru, nadměrnému teplu nebo vibracím

2. Dlaždice

Další velmi populární variantou jsou keramické dlaždice na bázi kaolinu. Jejich tloušťka dosahuje několika milimetrů a jsou opatřeny glazovaným povrchem. Dlaždice se vyznačují svou velmi snadnou údržbou, díky které jsou jasnou volbou do kuchyní, jídelen, obchodních center nebo administrativních budov. Dále jsou také odolné vůči nárazům a chemikálií.
Na trhu lze sehnat opravdu značné množství dlaždic, lišící se:

  • typem,
  • rozměrem,
  • povrchovou úpravou.

3. Teraco směs

Jedná se o cementovou maltu, barvivo a mramorovou drť. Důležitým parametrem tohoto druhu podlahy je právě zrnitost drti. Rozměrné podlahy je dobré opatřit hrubším zrnem, menší podlahy naopak jemnějším. Tento druh podlah se vyznačuje hlavně designovou variabilitou, která je dána kombinací barevných drtí nebo použitého barviva v cementové maltě. Výsledkem mohou být opravdu velmi efektní kombinace, které ovlivňují celkový vzhled.

průmyslové betonové podlahy

Adhezní můstek

S pokládkou nové podlahy jde ruku v ruce také adhezní můstek. Jedná se o lepidlo na bázi syntetické pryskyřice kombinované s penetrací. To je nezbytnou součástí pro perfektní spoj podkladu a nášlapné vrstvy. Před aplikací nášlapné vrstvy je nutné splnit požadavek na podklad. Tedy:
minimální pevnost cementového betonu v tlaku (25 MPa),
pevnost kontaktní zóny povrchové vrstvy v odtrhu minimálně (1,5 MPa).

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit