Co jsou to křečové žíly?

Posted in Životní styl

V dnešní hektické době patří mezi nejčastější žilní onemocnění křečové žíly, které můžeme zařadit mezi civilizační choroby. Křečovými žilami je postiženo až dvakrát více žen než mužů a můžeme říct, že zvyšujícím se věkem se současně zvyšuje riziko jejich výskytu. Lékaři ale nevylučují možnost, že se křečové žíly neboli varixy objeví i u mladých lidí. Zpravidla jimi ale trpí populace nad šedesát let. Na jejich vzniku má významný vliv také genetika, ženské hormony a v mnoha případech i těhotenství.

 

 Nejčastěji se křečové žíly objevují na dolních končetinách. Varixy jsou charakteristické vystouplým povrchem a svou modravou barvou, jedná se v podstatě o rozšířené a vinuté žíly. K jejich odstranění se provádí buď konzervativní léčba - pomáhá v odstraňovat příznaky a předchází zhoršení, nemá ale léčebný efekt ve smyslu odstranění křečových žil nebo radikální léčba, která spočívá v operačním odstranění všech viditelných a především zasažených částí žil.

Jedna z nejvíce specializovaných klinik, která se zabývá léčbou křečových žil, se nachází v Praze a jejími hlavními pozitivy jsou příslib malého počtu jizev, rychlé rekonvalescence a individuálního přístupu bez pobytu v nemocnici. Více informací najdete na webových stránkách www.krecove-zily.com/Praha.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit