Kalová čerpadla - jak vybrat a ušetřit

Posted in Dům a zahrada

Překvapila vás průtrž mračen nebo dlouhotrvající déšť? Potřebujete vyčerpat vodu z vašeho sklepa nebo garáže? Pro tyto a další použití jsou zde kalová čerpadla, která vás zbaví vody i s hrubými nečistotami.

kalová čerpadla

Co je to čerpadlo?

Jedná se o zařízení, které se skládá z několika dílů, které dohromady zabezpečují pohyb vody. Čerpadla se používají pro dopravu různých druhů vod nebo sypkých hmot. Na trhu se můžete setkat s dvěma principy funkčnosti, a to nasávání nebo vytlačování.

Druh vody hraje při výběru čerpadla zásadní roli

Je nezbytné rozlišovat druhy vod, protože mnohým z čerpadel drobné nečistoty a abrazivo velmi škodí. Pro hodně znečištěné vody se používají právě kalová čerpadla a jim se budeme v tomto článku věnovat.

Kalové čerpadlo

Stejně jako klasická čerpadlo je to zařízení, které slouží k přepravě vody s hrubým znečištěním. Dělí se na:

  • povrchové,
  • ponorné.

Povrchový typ je určen pro suché stanoviště a nad hladinou čerpané vody! Proto je rozhodujícím parametrem při výběru sací hloubka. Je to číslo, které udává, z jaké maximální hloubky dokáže vyčerpat vodu. Běžně se počítá alespoň s 7-8 m. Ponorný typ je již podle názvu určen k úplnému potopení do kalné vody. Tady je aspektem číslo jedna naopak maximální hloubka ponoru.

Užitková nebo splašková voda není problémem

Čerpat jsou jako dělaná pro případ nouze, tedy čerpání vody po bouřce nebo z přeplněného septiku. Nečastějším znečištěním vody je:

kalová čerpadla

Kde koupit kvalitní a levné čerpadlo?

Chceme-li něco koupit levně, jdeme do supermarketu! Ale pro nové kalové čerpadlo tam zcela zaručeně nechoďte. Místo toho navštivte webové stránky RedEd, specialisty na čerpací tehniku. Tento specializovaný obchod vám poradí s výběrem hodného čerpadla pro váš dům nebo chalupu. Vy tak bez zbytečných stresů odejdete s vhodným čerpadlem za příznivou cenu!

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit