Sedací vaky jako řešení na problémy se zády. Jak je vybrat?

Posted in Dům a zahrada

Obrovský, pestrobarevný, plný drobných kuliček. Přesně tak by se dal charakterizovat sedací vak, který se v posledních letech úspěšně prodírá do českých domácností. Sedací vaky slouží k odpočinku, ale věděli jste, že dokáže pomoci od palčivých bolestí zad? Ovšem není sedací vak jako sedací vak, a proto byste neměli objednávat hned ten první, který uvidíte v reklamě. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru.

Povalovat se s knížkou v ruce můžete v posteli, televizi zase sledovat ze sedačky. Zapomeňte však na zažité stereotypy a pořiďte si sedací vak, v němž se vám ani při dlouhodobém ležení nevytvoří proleženiny. Právě z daného důvodu jsou sedací vaky doporučovány i nemocným lidem jako alternativa k ležení na posteli.

Sedací vak jako estetický doplněk interiéru

Sedací vak (známý také pod anglickým názvem bean bag) má hned několik předností. Pyšní se elegantním a moderním vzhledem, jenž dokonale zapadne jak do nadčasově řešeného obývacího pokoje, tak i do divoce zařízeného dětského pokoje. V neposlední řadě se ještě chlubí ortopedickými vlastnostmi přívětivými pro páteř. Při nákupu sedacího vaku se však rozhoduje na základě několika faktorů, protože ne vždy vysoká pořizovací cena znamená kvalitu.

Sedací vaky

Zaměřte se hlavně na to, co je uvnitř sedacího vaku

Prvním a hlavním rozhodujícím faktorem by měla být náplň. Velkým obloukem se vyhněte modelům s polystyrénovou drtí, neboť takový sedací vak se nejenže rychle slehne, ale nemá ani žádné zdravotní benefity.

Sedací vak, aby dlouho vydržel, by měl být vyplněn tvrzenými polystyrénovými kuličkami EPS. Sehnat se dají vaky s různými velikostmi kuliček, ba dokonce i jejich různou hustotou. Jakmile si na takový sedací vak ulehnete, pocítíte úlevu a dopřejete si konečně ten pravý odpočinek.

Pamatujte však, že čím jsou kuličky větší, tím rychleji se slehnou, a proto se ještě podívejte, zda vámi vybraný vak disponuje otvorem pro doplnění kuliček.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit