Vířivka ve které si zaplavete

Posted in Dům a zahrada

Máte rodinný dům? Máte rádi koupání, ale kopat bazén nechcete? Pokud je odpověď na obě otázky „ANO“, začtěte se do tohoto článku, kde vám poradím, jak využít volný prostor na terase nebo zahradě k plavání, aniž byste museli kopat nebo stavět bazén. Nebudu vás nadále napínat, tím revolučním řešením je tzv. Swim spa, tedy jakási „větší vířivka“, kde je umožněno plavat díky speciálnímu protiproudu. V článku srovnám pro lepší představu vířivou vanu se Swim spa, upozorňuji však, že rozdíl je obrovský.

swim spa

Vířivá vana

Tato vana je spíše známá ve zkrácením tvaru jako „vířivka“. Ve vaně je napuštěna voda, která je ohřívána na požadovanou teplotu. Po stranách vany se nacházejí speciální trysky, které pod tlakem vstřikují vodu se vzduchem. Uživatel má na výběr, jaké trysky budou aktivní tak, aby mu to bylo příjemné. Vířivka je určena k masážním a relaxačním účelům.

Pokud se podíváme na konstrukce, nejčastěji jsou k vidění vířivku, uzpůsobené k usednutí. Výjimkou ale nejsou speciální druhy, kde můžete ulehnout a relaxace je tak silnější.

Ovládání vířivky je velmi jednoduché, probíhá pomocí centrálního panelu, kde lze nastavit:

  • teplota vody,
  • filtrační cyklus,
  • aktivace hydromasážního cyklu,
  • podvodní osvětlení,
  • ovládání audia.

Swim Spa

Co je to vířivka již víme, pojďme si říct, co je vlastně Swim spa. Laicky by se dalo říci, že je to taková kombinace vířivky a bazénu, do jisté míry je to pravda, ale k bazénu to má přece jenom daleko. Stejně jako vířivku, si pořizujeme Swim spa pro relaxace, tuto funkci plní na jedničku a k tomu přidává bonus ve formě možnosti si zaplavat. ale pokud si chcete zaplavat, nikdo vám v tom bránit nebude.

Jak je možné, že mohu v této speciální vířivce plavat? Za prvé je to dáno rozměry, které jsou podstatně větší. Jedná se totiž o obdélník, nikoliv o čtverec tak jako u vířivky. Za druhé je zde nainstalovaný speciální protiproud s variabilní intenzitou, který vám poskytuje potrénovat fyzičku.

Cena

Jelikož se těší stále větší popularitě, cena každým rokem prudce klesá. Nyní si Swim spa můžete s klidem pořídit k rodinnému domu, místo toho abyste platili několik tisíc za lázeňsky pobyt. Tyto vany jsou perfektně zaizolované, takže pokud ji máte rozumně umístěnou, můžete ji využívat celoročně.

Pokud je přece jenom rozhodujícím faktorem cena, pravděpodobně zakoupíte klasickou vířivku, která sice nemá protiproud, ale ve zbytku se již neliší od Swim spa. Pokud nevíte, jakého výrobce si vybrat, doporučím Hydropool, která má dlouholeté zkušenosti s výrobou vířivek a Swim spa. Jejich produkty se vyznačují:

  • Perfektním zpracováním,
  • Moderními pateny,
  • Nízkou spotřebou energie.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit