Bublinková obálka nebo folie chrání zboží před poškozením

Posted in Průmysl

Každý to zná, potřebujeme něco poslat, ale na poště jsme od okénka vyhozeni. Důvodem je nevhodně zabalené zásilka, co s tím? Pravděpodobně budeme muset využít bubinkovou folii, která se vyskytuje v různých modifikacích, ať už jako obálka nebo fólie vcelku.

bublinková folie


Obalové materiály lze rozdělit do několika druhů, jedná se však vždy o tenký materiál, který je vyroben z kovu nebo plastu a slouží k balení zboží při přepravě. Vlivem zabalení se stává zboží daleko odolnější! Nepopulárnější druhy obalů jsou:

  • igelit,
  • celofán,
  • alobal.

Vůbec nejpoužívanějším materiálem, se kterým se potkáváme snad opravdu každý den, je  polypropylen. Že jej neznáte? Ale znáte, bohužel však pod názvem mikroten. Z igelitové fólie se nejčastěji vyrábějí pytlíky, pláštěnky, deštníky nebo i jednorázový skleník, je však potřeba tlustšího materiálu. Další hojně užívanou fólií je celulózová, hovorově celofán. V úbodu jsem řekl, že je možné vyrobit i obal z kovu, v praxi je produktem staniol (cín) a alobal (hliník).

Bublinková fólie

Vzpomínáte si na bublinkovou fólii? Ještě aby ne, neznám ve svém okolí snad nikoho, komu by se oči nerozzářily při myšlence na "lupání" jednotlivých bublinek. Jedná se o obalový materiál vyrobený z polyetylenu. Výhoda této fólie je pružnost a hlavě díky bublinkám se vzduchem i ochrana. Nejpoužívanější bublinkovou fólií je typ o průměru bublinky 10 mm a výšce 3 mm.

Bublinková fólie se vyrábí ve dvou druzích:

  1. Dvouvrstvá (z jedné strany hladká fólie),
  2. Třívrstvá (ze dvou stran hladká fólie).

bublinková folie

Použití a nákup bublinkové fólie

Bublinková fóilie získala díky svým výhodám řadu přiznivců. Její použití je opravdu rozmanité, balit do ní lze elektroniku, sklo nebo například i kov. Existují také speciální fólie, které dokáží chránit i velké věci, jak onapříklad auto, zahradní nábytek nebo také bazény. Sháníte-li kvalitního a spolehlivého výrobce a distributora bublinkových fólii, obraťte se na společnost ROSMA-obaly. Tým odborníků vám zajisté poradí, jaký druh fólie máte použít.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit