Označení nebezpečí v provozu

Posted in Průmysl

Víte, jaký účel má bezpečnostní značení pomocí podlahových pásek? Jedním ze základních účelů je ten bezpečnostní, tedy ohraničení a vymezení plochy pro pohyb stroje či schodiště. Ale to není zdaleka jediné použití.

podlahové pásky

Podlahová páska a snadná aplikace

Páska je opravdu jednoduchým ale o to účinnějším řešením, potřebujete-li zlepšit organizaci a v neposlední řadě také bezpečnost. Vylepením pásky dochází k vytyčení určitě oblasti, kde je nutné udržet pořádek nebo vůbec nevstupovat. Pásky slouží podobně jako v dopravě značky a vodorovné značení na silnici.

Aplikace pásky patří ke snadným krokům, které zvládne každý šikovný jedinec. Další výhoda je ve snadné opravě. Prostředky pro značení podlah jsou opatřeny samolepící vrstvou s vysokou přilnavostí. Pásky jsou odolné vůči vodě, olejům a také chemikáliím nebo oděru. Dojde-li přece jenom k poškození vlivem mechanického či chemického poškození, stačí poškozenou pásku odlepit, podklad odmastit a nalepit pásku novou. Kromě podlahy lze pásky lepit na:

  • rámy dveří,
  • hrany schodů,
  • okraje zábradlí,
  • snížené průchody.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Mnoho podnikatelů si myslí, že se bez značení obejdou, ale opak je pravdou. Povinnost značení je ukotvena v zákonu č. 309/2006 Sb. o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a konkrétně § 6. Pro většinu provozovatelů tak plynou jisté povinnosti. Mezi jinými také právě vylepení bezpečnostních podlahových pásek.

Zajímavostí je také vhodné použití pásek a znaků. Jste-li nadnárodní firmou, doporučím volit takovou symboliku, aby ji rozuměly i návštěvy ze zahraničí a z jiných kultur. Nejste-li si jisti, v nařízení vlády č. 375/2017 Sb. o vzhledu, umístění a provedení bezpečnostních značek a značení a zavedení signálů.

podlahové pásky

Kde koupím podlahové pásky?

Mám na výběr internet nebo kamennou prodejnu. Vždy záleží na možnostech a času. Při výběru se zaměřte na provedení a samotnou kvalitu pásky. Je nutné, aby vydržela mechanickou i chemickou námahu, případně i oleje. Přesně takové pásky najdete na e-shopu firmy JA Clean, stačí si jen vybrat.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit