Stane se ze mě prodejem lesa boháč?

Posted in Průmysl

Pokud vlastníte kus lesa, který jste třeba zdědili tak možná nevíte co s ním. Ono se vám možná může zdát, že to je jednoduché, ale opak je pravdou. O les se musíte pravidelně starat a adekvátně s ním hospodařit.

 
 

Nemyslete si, že když budete vlastnit pár hektarů lesa, že se z vás stane boháč. Každý férový hospodář a majitel lesa se drží nepsaného pravidla: “Když si z lesa něco odnesu, musím mu to vrátit”. To v praxi funguje tak, že posekám stromy, prodám dříví lidem, aby měli čím topit, inkasuji peníze a posledním krokem je zasazení nových stromů, které nahradí ty posekané.  I přes to, že les je krásný a přináší plno zážitků, musíte opravdu myslet na ty starosti kolem něj. Pokud si s ním nevíte rady a nechcete si přidělávat starosti mohl by vás zajímat třeba prodej lesa.

 

Pokud se les tedy rozhodnete prodat, možná už se vidíte jak se koupete v hromadách peněz jako kačer Donald. Ale zůstaňte radši nohama na zemi, prodej lesa není až tak výnosný a často je těžké najít vůbec nějakého zájemce. V prvé řadě nejednejte ukvapeně a nepřijímejte hned první nabídku, kterou vám někdo nabídne. Určitě si udělejte malý průzkum a zjistěte kolem jaké částky se ceny pohybují, ať máte přehled a nikdo vás nenapálí. A v poslední řadě se vždycky poraďte s odborníkem před jakýmkoliv rozhodnutím. A pokud už jste jenom krok od prodeje vašeho lesa, tak určitě doporučujeme nechat si napsat kupní smlouvu odborníkem.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit