Typy skleněných venkovních dveří

Posted in Průmysl

Známe spoustu druhů venkovních posuvných dveří. Vidíme je snad v každé větší veřejné budově, která automatické dveře používá. Jaké druhy prosklených dveří existují a které se běžně používají?

Na první pohled jsme dveře schopni rozlišit podle typu konstrukce. Určitě všichni znáte kruhový, jednokřídlý a obloukový typ, které jsou používány ve většině budov, které navštěvujete. Často jsou to obchody, nákupní centra, nemocnice, nádraží a knihovny. Existují ale i další typy dveří, které se ale používají o něco méně. Jsou to dvoukřídlé, sklopné, teleskopické jednostranné a oboustranné a rohové.

 Posuvné dveře skleněné venkovní

Zdroj: Spedos.cz

Posuvné dveře skleněné venkovní jde ale rozlišit i podle konstrukčních profilů. Rozeznáváme hliníkové(standardní, které jsou užší a rámové, které jsou širší), dřevěné, ocelové a speciální typ skleněných dveří bez rámů, které se nejen z estetického důvodu používají například v celoprosklených zdech.

Všechny typy automatických dveří bývají vybaveny pohybovým čidlem, které zaručuje bezpečnost a pohodlný průchod všem lidem. Umožňuje otevírat a zavírat dveře kdy je potřeba a také pozná, kdy mají dveře zůstat otevřeny, protože zrovna někdo prochází.

 

Osvědčeným dodavatelem dveřních systémů je firma Spedos, která má za sebou více než 25 let zkušeností a přes 150 000 spokojených zákazníků. Navíc mají pobočky po celém Česku a Slovensku, což jim umožňuje provádět servis a poradenství kdekoliv a kdykoliv.

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit