V jakých oborech průmyslu nalezneme jednoúčelové stroje

Posted in Průmysl

jednoúčelové stroje

Jsou nedílnou součástí velkých výroben, ale často o nich nemáme ani tušení. Pokud s nimi nepracujeme, nepřijdeme s nimi do styku a zůstávají pro nás záhadou. Roboti, kteří s námi denně spolupracují na výrobě běžných produktů jsou například jednoúčelové stroje. V tomto článku se o nich dozvíte.

 

Jednoúčelové stroje

Jsou vyvíjeny a následně vyráběny přímo pro potřeby každého zákazníka. Mají za úkol provádět úkony, které nejsou v lidských silách, ať už z hlediska síly, přesnosti, nebo efektivity. Jsou ideální pro méně komplexní úkoly ve výrobě a mohou mít celou řadu funkcí.

Typy strojů 

 

Montážní automaty

Ocení zejména zdravotnický, automobilový a elektrotechnický průmysl. Tyto stroje jsou uplatněny ve velkosériové výrobě a jsou schopné pracovat až 24 hodin denně bez obsluhy.

Testovací stroje

Nezbytné pro konečnou kontrolu produktu, tyto stroje provádí pravidelnou kontrolu kvality. Mohou být součástí výrobní linky na konci výrobního procesu. Nejčastější prováděné testy jsou míra hluku, měření, leak test a optické testy.

Stroje na podávání dílů

Jednoúčelové stroje navržené do výrobního systému za účelem - ano, jak už název napovídá - podáváním. Podavače mohou fungovat na vibračním principu podávání, ale v případě specifických vlastností produktu nemusí být vždy vhodné, proto existují varianty na lineární lištové podávání, separátory pružin a rotační třídiče.

Svařovací a lisovací stroje

Na každý produkt na míru vytvořené svařovací a lisovací stroje jsou často nezbytnou součástí ve výrobním procesu. Svařování nejčastěji probíhá pomocí laseru a lisování můžeme u strojů vidět pomocí pneumatických lisů, hydraulických, servo nebo kolenopákových.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit