Zajímá vás, k čemu jsou lakovací/stříkací kabiny?

Posted in Průmysl

stříkací kabina

Lakovací, nebo také stříkací kabina je využívána, jak už název napovídá, v lakýrnickém průmyslu. Jsou nezbytné pro kvalitní výsledky práce a také pro důkladnou ochranu zaměstnance. V dnešním článku se dozvíte, k čemu tyto kabiny jsou.

 

Bezpečnost práce při stříkání

Pro kvalitní ochranu zaměstnance je třeba dodržovat několik základních pravidel. Lakování by neměl provozovat jedinec, který má problémy s dýcháním či alergiemi, hrozí mu větší reakce na lak. Dále se pro osobní ochranu nosí ochrana dýchacích cest, očí a oděvu. V neposlední řadě pro ochranu ostatních zákazníků se právě pořizují stříkací kabiny, vybavené vzduchovými filtry. 

Stíkací kabiny na klíč

Tento druh kabin je navrhnut, vytvořen a instalován do specificky tvarovaných prostor. Pokud budete mít o tento druh stavby zájem, je třeba si ujasnit několik specifik. Prvním důležitým je, do jaké míry se váš podnik zabývá lakováním. V případě, že většina obchodních aktivit probíhá lakováním, bude vhodné postavit stříkací kabinu se zabudovánými odsávacími filtry. V opačném případě se budou provádět stavby kabin s odsávacími stěnami s nižší účinností. 

Jiné využití kabin

Mimo lakovací a stříkací kabiny jsou jiným druhem ochrany při práci v jiné části průmyslu tryskací kabiny. Fungují na stejném principu, jen v jiném průmyslu. S nezávaznou poptávkou se neváhejte obrátit na Spolmont.cz, odborníky ve zlínském kraji na tryskací a lakovací kabiny.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit