Hrozí vašemu domu exekuce?

Posted in Půjčky, úvěry

Ocitli jste se v nepříjemné situaci, kdy jste si vybrali neférovou hypotéku? Splátky Vám přerostli přes hlavu a teď prostě nejste s to se z této finanční patálie vylízat? V tomto článku se Vám budeme snažit poradit, jakým způsobem můžete nyní postupovat a nepřijít o střechu nad hlavou.

 

 

Řešit s bankou

Veškeré postupy dále záleží na tom, v jaké jste nyní fázi. Cítíte se, že v budoucnu nebudete schopni splácet hypoteční úvěr, a že Vás Váš nynější splátkový kalendář prostě zavaluje? Nemělo by být obtížné si domluvit schůzku s Vaším bankovním poradcem a přeorientovat smlouvu. Pokud Vám tedy vyjde vstříc. Je známo mnoho případů, kdy byl plátce pojištěný proti neschopnosti splácet hypotéku a pojišťovna nic nevyplatila, protože precedentní právo ustanovuje, že o vyplacení tohoto pojištění by měla usilovat banka, ale proč by to dělala, když si místo toho může převzít celou nemovitost?

https://www.penize.cz/exekuce

Řešit s externím finančním poradcem

Pokud Vám banka nevychází ve Vaší zoufalé situaci vstříc, ještě neházejte flintu do žita. Může Vám poradit nezávislý úvěrový nebo finanční poradce, který se právě takovými případy zabývá. V případě, že máte zaplaceno minimálně 40 % z ceny Vaší nemovitosti, nabízí se například možnost odkoupení hypotečních úvěrů nezávislým investorem, kterému byste sice spláceli více let, ale měli byste menší anuitní platbu. Na tomto odkazu se můžete ptát na dodatečné dotazy ohledně vyplácení exekuce.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit