Kam se obrátit v případě spojení podniků?

Posted in Půjčky, úvěry

akvizice firem

Vaše podniky čeká fúze a vy si nedovedete představit, jak se na tento proces připravit. Akvizice firem, či jejich fúze je komplikovaný proces při kterém se lze dopustit spousty chyb a my vám poradíme, jak se před nimi ochránit.

Rozdíl mezi akvizicí a fúzí

Přestože mají oba typy spojení dvou firem stejný výsledek, účel a konečný vztah mezi jednotlivými firmami může být drasticky jiný. Vezmeme to od základů. Na začátku musí existovat dva samostatné podniky. V dalším kroku se už začíná odlišovat akvizice od fúze a to v důvodu přemýšlení o sjednocení. Akvizice totiž může představovat nepřátelský počin jedné firmy na druhou a převzetí/koupě může proběhnout proti vůli managementu převzaté firmy. Naopak fúze je vždy přátelským činem sjednocení firem, které si chtějí udržet pozitivní vztahy a vytvořit unikátní kooperaci skrze nově vzniklý celek.

Jak ochránit svůj podnik při fúzi a akvizici

Jako první vás asi napadnou právníci. Ano, bezesporu jsou velmi důležití v případě, kdy se budete snažit vytvořit smlouvu, která bude vyhovovat oboum stranám.
Navíc ale máme štěstí, že existují firmy, které se přímo zabývají poradenskou a právní činností v oblasti převzetí podniků. Například firma Samak má mnoholeté zkušenosti s touto problematikou a jejich komplexní přístup ke každému individuálnímu přístupu vás mile potěší.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit