Co všechno víte o bezdrátovém rozhlasu?

Posted in Rozhlasy

bezdrátový rozhlas

Známý pro šíření informací ve městech i vesnicích. Nejčastěji ve veřejných budovách nebo na ulicích se mimo pravidelné zkoušky sirén rozeznívá v menších městech hlas s informacemi o současném dění. Jak ale bezdrátový rozhlas funguje a jaké má oproti analogovému výhody?

Jeho analogový předchůdce se pomalu jistě přesouvá do důchodu a ve většině moderních obcí najdete již moderní bezdrátovou variantu. Všechno nové ale není špatné a hlavní výhody fungování přes síť se týkají hlavně efektivity.

Mezi jeho široké spektrum funkcí patří živé vysílání, ale také hlášení ze záznamu a přes internet, takže lze naplánovat již hotové hlášení a vysílat jej odkudkoli přes mobilní telefon. Obousměrný provoz, který udává serveru informace o průběhu vysílání, stavu samotného vysílače a rozmístění a funkcí jednotlivých dalších vysílačů v systému. Další výhodou je, že můžete vybrat konkrétní vysílače, které budou zprávy hlásit. Systém také spolupracuje s dalšími systémy a poskytuje jednodušší ovládání.

Co se týče jeho údržby, většina kontrolních funkcí je provozována automaticky a není nutné tedy kontrolovat jednotlivé vysílače manuálně. Vysílače mají navíc zabudované samostatné zdroje, které chrání vysílání před výpadkem proudu.

Co se případné opravy týče, většina je možná provést technikem přes modem na dálku, šetříte tedy peníze za výjezdy techniků. Čistý zvuk bez praskání, šumu a spojování jednotlivých slov zajistí dokonalou slyšitelnost a porozumění zprávě občany.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit