Ovlivňuje pracovní prostředí výkon zaměstnanců?

Posted in Služby

Tradiční kanceláře jsou čím dál častěji nahrazovány novými inovativními koncepty. Dochází ke spojování toho nejlepšího z uzavřených i otevřených kanceláří. Do popředí je kladena otázka vlivu pracovního prostředí na výkon zaměstnanců. Čím dál více firem si uvědomuje, že pracovní prostředí má dopad nejen na výkonnost zaměstnanců, ale i na celkovou firemní kulturu.

Uzavřené a otevřené kanceláře mají řadu svých výhod i nevýhod. V současnosti se firmy snaží přednosti obou způsobů uspořádání zkombinovat tak, aby pracovní prostor vyhovoval všem. Díky vývoji moderních technologií je nyní možno přesouvat se z místa na místo a lidé nejsou vázáni stolním počítačem na jedno místo. Pro zaměstnance je důležité, aby se v prostoru mohli volně pohybovat. Veškeré záležitosti mohou řešit přímo a nemusí čekat na porady, či vzkazovat informace přes sekretářku.

Kromě uspořádání pracovního prostoru je třeba myslet i na další věci, které zaměstnancům zpříjemní pobyt v práci. Ať už jde o malou kuchyňku, nápojové automaty, místo na odpočinek, živé rostlinky, či různé doplňky a dekorace, které vytvoří příjemnou atmosféru.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit