Cyklistické dresy: Vybere si opravdu každý

Posted in Životní styl

Každý, kdo jen trochu něco ví o cyklistice preferuje kvalitní kolo ale i kvalitní cyklistický dres, proč? Někdo by mohl namítat, že důležité je kolo a jet můžeme v jakémkoliv oblečení. Bohužel opak je pravdou a dres nám toho poskytuje mnohem víc, než jen působ, jak při jízdě vypadat dobře. Po přečtení tohoto článku byste si měli odnést to, že kvalitní dres pomáhá cyklistovi, poskytuje určitý komfort a tak by neměl chybět v žádném šatníku cyklisty amatéra i profesionála.

cyklistické dresy castelli

Druhy cyklo dresů

Dresy se rozdělují na několik druhů, chcete-li kategorií. Tím nejzákadněšjím typem je dres silniční, který je více přilehlý na tělo, což má za následek dobrý odvod potu a podporu aerodynamiky. Druhou zákadní kategorií jsou dresy volnější, které jsou určeny pro širokou skupinu cyklistů, zejména však do terénu. Dalším rozdělením jsou dresy podle pohlaví, pokud zmíním dámské provedení, je uzpůsobeno ženské postavě střihem, ale i designem. Dětské dresy jsou dostupné v pestrobarevných variantách a vyroben z materiálů ,které perfektně odvádí pot od těla, tím je omezeno riziko přehřátí dětského organismu.

Jak postupovat při výběru cyklo dresu?

Stěžejním parametrem při výběru je velikost. Pokud zvolíte špatnou velikost, dres nebude schopen zajistit pohodlnou a příjemnou jízdu. U výběru se bere v potaz, jakou cyklistiku provozujete, od toho se odlišují typy dresů. Pokud jezdíte po silnici, měli byste volit dres na tělo, naopak v terénu by to chtělo volnější pro dostatek pohybu. Všechny dresy jsou navrhovány, aby podpořili anatomii těla v sedě, tudíž ušity ze strečového materiálu a bez zbytečných švů.

Jakmile máte vybranou správnou velikost a typ dresu, měli byste se zaměřit na materiály. Jelikož je každému jasné, že při jízdě na kole se potíte, dres musí být schopen odvést pot od těla. Dresy jsou proto vyráběny ze speciálních funkčních materiálů. Tyto materiály jsou schopny odolávat nepříjemným vlivům počasí. Chrání cyklistu před zimou, deštěm nebo větrem. Je však potřeba podotknout, že je nutné vybírat dres podle ročního období, protože například zimní jsou totiž výrazně zatepleny a v létě by v nich jezdit nešlo a naopak. Stejné je to u výbavy například na elektrickou koloběžku.

Výběr dresu cyklo dresu podle počasí

  1. Parné letní dny: dres bez rukávů nebo pouze s krátkými rukávy
  2. Jarní/podzimní počasí: dres s krátkými rukávy se zipem pro zapnutí ke krku
  3. Chladné dny: dres zateplený s dlouhými rukávy. Většinou vybavem vyšším límcem

Na internetu je možnost najít clou řadu specializovaných cyklistických e-shopů, které mají v nabídce nespočet dresů. Pokud mohu doporučit, navštivte web unikátní kavárny a cyklistického e-shopu Bajkavárna, kde si můžete vybrat cyklistické dresy castelli.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit