Jak si vybavit vzpomínky z dětství?

Posted in Životní styl

Na mnohé zážitky snadno zapomínáme. Bohužel nejčastěji právě na ty krásné, které jsme si chtěli uchovat na věky. Třeba z dětství.

Základová fotografie zdarma na téma cesta, cestování, cestuje

Jak si tedy oživit tyto vzpomínky? Nikdy to nejde na povel, ale pošťouchnout svou mysl můžete mnoha způsoby.

MÍSTA PLNÁ VZPOMÍNEK

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si vybavit vzpomínky je vrátit se na místa, kde vznikaly. Ať už je to vaše rodné město, babiččina zahrada nebo les, kde jste hráli šiškové bitvy. Na tom nezáleží, důležité je, že jste tam prožili chvíle, které vám stojí za to si vybavit.

DENÍČEK

Pokud jste si jako malí psali deníček, máte vyhráno. Stačí jej najít a prolistovat, všechny vzpomínky budou rázem zpět. Jestli si myslíte, že psaní deníčku je jen pro malé děti, pak se mýlíte. Mnoho psychologů považuje tuto činnost jako terapeutickou metodu, při níž lépe rozpoznáváte své emoce, třídíte si myšlenky a poznáváte lépe sebe sama. Začít s tím můžete kdykoli, klidně hned.

JÍDLA, KTERÁ VÁS VRÁTÍ V ČASE

Poproste svou maminku či babičku, aby vám uvařily jídlo, které jste byli zvyklí jíst jako malí. Chodili jste slavit do cukrárny? Kupovali vám rodiče za odměnu určitý dezert? Dříve nebylo na výběr tolik druhů zákusků, proto není těžké si vzpomenout, který patřil mezi vaše oblíbené. Vetrník, věneček, harlekýn, laskonka nebo piškot s ovocem a želé, vzpomínáte? Harlekýn dort patřil mezi časté narozeninové dorty. Pochoutka plná čokolády a šlehačky zaútočí na všechny smysly najednou. Cítíte tu omamnou vůni, lahodnou chuť, vidíte, jak je lákávý na pohled a jak se se svou konzistencí rozplývá na jazyku? Na internetu je mnoho receptů nebo ještě lépe, požádejte svou maminku či babičku o ověřený recept. Pokud byste jej chtěli mít bez práce a přesně tak, jak má být, objednejte si jej na oslavu, k nedělní kávě nebo jen tak pro radost.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit