Náušnice z bílého zlata s brilianty hrají prim

Posted in Životní styl

Náušnice z bílého zlata patří v současné době mezi nejoblíbenější šperky, pokud je navíc zdobí brilianty tradiční české výroby, jsou to skvosty každé šperkovnice. Briliantové šperky stejně jako oblečení podléhají módním trendům. Bílé zlato stále drží přední příčky žebříčku popularity a postupně z trhu vytlačuje zlato žluté. Bílá barva je už od pradávna symbolem čistoty a elegance. Ve spojení s drahým briliantem je navíc známkou luxusu. Proto je kombinace bílého zlata a kvalitního briliantu ve šperkařství více než žádoucí. 

Kvalitní brilianty na první pohled poznáte podle množství vybroušených plošek do vysokého lesku. Levnější zirkony tolik nezáří. Každý diamant je originál. Nikde na světě nenajdete dva stejné kameny. Liší se od sebe nejčastěji čistotou a barvou kamene. Podrobné zhodnocení kvality se provádí podle metody 4C. Ta posuzuje hmotnost diamantu (carat), barvu (color), čistotu (clarity) a brus (cut). Brilianty jsou brusem zpracované surové diamanty. Tyto dva pojmy se často zaměňují. Při výběru šperků dokážou snadno zmást běžné zákazníky. Na základě posouzení kvality se uděluje diamantu certifikát pravosti a stanoví se prodejní cena. Diamanty s brilianty se rozhodně právem řadí mezi nejvzácnější a taky nejkrásnější kameny světa. Jejich zářivý třpyt vyzdvihuje krásu majitelky spolu s okamžikem, při kterém jsou darovány. 

Víte, kdy darovat briliantové náušnice?

Briliantové náušnice z bílého zlata jsou nezapomenutelným dárkem pro všechny vzácné příležitosti. Hodí se jak na běžné denní nošení, tak na slavnostní akce. Tajně o nich doma sní snad každá žena. Radost dělají hlavně na oslavě kulatých narozenin. Osmnácté narozeniny jsou výjimkou. V tomto věku se dávají briliantové náušnice jako symbol dospělosti. Slaví se plnoletost spolu s pomyslným přechodem dívky na mladou ženu. Briliantové náušnice se darují taky při dalších významných výročích. Nejčastěji se jedná o výročí k uzavření sňatku, narození dítěte či ukončení vzdělání (promoce, maturita). 

Konkrétní výběr záleží již na tom, pro koho jsou určeny. Jiný typ náušnic se totiž hodí pro dámu v nejlepších letech a jiný zase pro patnáctiletou slečnu. Vybírat si můžete ze tří základních typů náušnic - pecky, visací a kruhy. Často se přihlíží taky ke tvaru obličeje budoucí majitelky. Dobře zvolené náušnice mohou pomoci zakrýt drobné nedostatky. A v neposlední řadě by se nemělo zapomínat ani na volbu vhodného zapínání náušnic. Tento parametr se při koupi náušnic zbytečně podceňuje. Přitom se jedná o důležitý bezpečnostní prvek před ztrátou šperku. Ať už ale vyberete jakékoliv, s dárkem v podobě briliantových náušnic nikdy nesáhnete vedle. O tom věděla své taky Marilyn Monroe, která hlásala hrdě do světa, že právě diamanty jsou nejlepším přítelem ženy.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit