Odstraňte stres meditací

Posted in Životní styl

Čínská medicína

Tai-či, jóga, alternativní čínská medicína, východní učení a meditace. Zajímáte se o tyto oblasti? Ale nikdy jste sami meditaci nevyzkoušeli? Potom byste to měli napravit. Meditací se zbavíte smutku, stresu a špatné nálady. Navodíte si touto cestou klid a pohodu.

Čím je stres způsoben?

Stres je největším nepřítelem moderní uspěchané doby. Pokud stres potlačujete, zakládáte si na řadu zdravotních problémů. Stres má negativní vliv nejen na duši, ale i tělo. Nemusíte ihned se stresem chodit ke svému lékaři. Existuje mnohem jednodušší metoda, jak se napětí zbavit – meditací. Relaxujte podle přesných pravidel a uvidíte, že dobijete energii mnohem rychlejším způsobem než kávou a kofeinem.

Kdy a jak meditovat?

Existuje řada meditačních technik a je pouze na vás, kterou si zvolíte. Důležité je, abyste se vy sami cítili dobře. Meditovat byste měli buď za soumraku, nebo ráno. A k této akci se rozhodněte pouze v případě, že vás nikdo nebude rušit. Věnujte se alespoň chvíli sami sobě.

Výchozí a nejideálnější polohou pro meditaci je poloha lotosového květu, kdy sedíte na zkřížených nohou. Jestliže vám tato poloha nevyhovuje, potom je možné se položit na záda na tvrdší podložku, ale ne postel.

Čínská medicína je stále oblíbenější a není se čemu divit. Spousta lidí preferuje raději přírodní metody před léky a chemikáliemi v těchto lécích.  

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit