Co jsou SARMS a proč o nich potřebujete vědět

Posted in Životní styl

prodej SARMS

Zajímáte se o to, co vám na vaší fitness cestě mohou nabídnout SARMs? Již nemusíte hledat "prodej SARMS - vše co potřebujete vědět", vše potřebné máte ve článku níže.

Co znamená SARM

SARM je zkratka pro Selektivní Androgenní Receptorové Modulátory. Že vám to nic neříká? Jedná se o anabolické sloučeniny, které se vážou na androgenní receptory. Tyto látky jsou předmětem studií, které zkoumají jejich účinek při léčbě různých onemocnění. Jedná se např. o léčbu rakoviny, osteoporózy, roztroušené sklerózy nebo úbytek svalové hmoty. 

V současnosti jsou tyto látky obsažené v doplňcích, které jsou určené pro kulturisty apod. Jsou dostupné na internetu, nicméně tyto látky jsou stále součástí výzkumů, proto se nesmí prodávat jako doplňky stravy. 

Jak je to s účinky těchto látek?

Účinkem těchto látek by měla být zejména pomoc při budování svalové hmoty, snižování tuku, zvýšení vytrvalosti a také lepší regenerace po tréninku. Nemá žádný, případně jen slabý vliv na produkci vlastního testosteronu. Pozitivním efektem zejména pro ženy je, že nezmužňují rysy.  Avšak množství podávané při studiích je mnohonásobně menší, než to, jaké berou sportovci ve skutečnost. Také dlouhodobé účinky na lidské tělo nejsou známy, stejně tak jako jejich reakce na další látky jako je např. alkohol nebo další léky. Tyto doplňky také byly zakázány Světovou antidopingovou organizací, proto není dovoleno je využívat při oficiálních sportovních akcích. 

Mezi nejznámější a nejpoužívanější SARMS patří:

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit