Vizitka o vás prozradí mnohé

Posted in Životní styl

Vizitky neboli navštívenky propagují nejen firmu, ale i soukromou osobu a mohou o vás prozradit mnohé. Například bílá vizitka s jednoduchým logem a jen nejdůležitějším sdělením může sice působit trochu nudně, nicméně v business stylu se jednoduchost preferuje a může vypovídat také o vkusu majitele. Naproti tomu v kreativních oborech se setkáte s navštívenkami více odvážnými - výrazné barvy, neobvyklý typ písma či různé grafické experimenty, což je ovšem někdy až na hranici vkusu. Na čem se nejspíš shodneme všichni, je fakt, že vizitky velkých (nadnárodních) firem by měly působit seriózně a ladit s celkovou prezentací podniku.

Kromě samotného grafického ztvárnění a obsahu, hraje nemalou roli také formát a gramáž papíru. Standardní vizitka má rozměr 90x50 mm, ale setkáte se také s kartičkami menších nebo naopak větších formátů. Nejpoužívanější papír pro tisk vizitek je křídový matný papír gramáže 300g/m2. Co se týká druhu tisku, ideální je v tomto případě digitální tisk, který dokáže tištěné materiály personalizovat, tzn. na každý kus přenese například jiné jméno, adresu, telefonní číslo apod.

V neposlední řadě bychom měli zmínit předávání vizitky. Mělo by proběhnout vždy důstojně. Dejte si tedy pozor aby navštívenka neměla ohnuté rohy a byla čistá. I to je totiž vaše vizitka.

vizitky

 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit